Vairas
Kavaliauskas
K. Bartoševičius savo kaltės nepripažįsta, parodymus duos kitą posėdį

kaltesSeksualiniais nusikaltimais prieš nepilnamečius kaltinamas buvęs Seimo narys Kristijonas Bartoševičius savo kaltės nepripažįsta, parodymus ketina duoti kitą posėdį.

Vaikus Neryje, įtariama, nuskandinusi mama negalėjo suvokti savo veiksmų, sako ekspertai

skandintivaikaiMoteris, įtariama rudenį Vilniuje Neries upėje nuskandinusi savo vaikus, negalėjo suvokti savo veiksmų, jai būtinas gydymas, sako ekspertai.

„Nustatyta liga, ekspertai mano, kad jai būtina taikyti priverčiamąsias medicinos poveikio priemones. Ji nusikaltimo padarymo metu negalėjo suprasti savo veiksmų ir jų valdyti“, – BNS ketvirtadienį sakė bylos tyrimą kontroliuojantis Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Gintas Vaičiūnas.

Teismas įpareigojo leisti broliams Maciams stebėti krepšinį „Žalgirio“ arenoje

broliaiKauno apylinkės teismas antradienį įpareigojo bendrovę „Kauno arena“ leisti krepšinio gerbėjams broliams Nauriui ir Normundui Maciams patekti į krepšinio rungtynes ir kitus renginius „Žalgirio“ arenoje.

Kaip antradienį pranešė teismas, taip pat nuspręsta priteisti per 5 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų iš „Žalgirio“ areną valdančios „Kauno arenos“ brolių naudai.

LAT paliko galioti bausmes visiems nuteistiesiems Palangos kredito unijos byloje

galiotiLietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) paliko galioti bausmes visiems šešiems nuteistiesiems Palangos kredito unijos byloje, konstatavęs, kad jie nuteisti pagrįstai – jiems paliktos galioti baudos ir lygtinis laisvės atėmimas.

Seimas nepritarė siūlymui kelti apatinę bausmės ribą už narkotikų platinimą nepilnamečiams

narkotikaiSeimas nepritarė siūlymui kelti apatinę bausmės ribą už narkotinių medžiagų platinimą nepilnamečiams.

Seimo narių Mišrios grupės atstovai Jonas Pinskus ir Andrius Palionis siūlė nustatyti, kad narkotinių ar psichotropinių medžiagų nepilnamečiams platinimą būtų baudžiama laisvės atėmimu nuo šešerių iki dvylikos metų.

Melagingų pranešimų apie sprogmenis negauta antrą parą iš eilės

melagPolicija antrą parą iš eilės negavo melagingų pranešimų apie sprogmenis, nuo praėjusio penktadienio iki šios savaitės vidurio įstaigas užplūdus grasinimams.

Policija prašo nepanikuoti, dalijasi rekomendacijomis, kaip elgtis gavus grasinantį pranešimą

gavus2023 m. spalio 16 d. nakties metu policijoje gauti 3 elektroniniai laiškai (tekstas identiškas), kuriuose teigiama, kad įvairiuose objektuose padėti sprogmenys, kurie sprogs šiandien 12:12 val. Iš viso tokie laiškai išsiųsti apie 1500 adresatų.

KT: išplėstinis turto konfiskavimas yra proporcinga priemonė jį įgijus nusikalstamu būdu

konstitucinisIšplėstinis turto konfiskavimas yra proporcinga priemonė turtą įgijus nusikalstamu būdu, ji nevaržo asmens teisės į nuosavybę, ketvirtadienį paskelbė Konstitucinis Teismas (KT).

Anot jo, Baudžiamojo kodekso nuostata, leidžianti iš turtinius nusikaltimus padariusių asmenų konfiskuoti pajamomis nepagrįstą turtą, neprieštarauja Konstitucijai.

Galimybių paso ribojimai per karantiną buvo teisėti – Konstitucinis Teismas

ribojimaiPer karantiną galioję galimybių paso ribojimai Konstitucijai neprieštaravo, trečiadienį paskelbė Konstitucinis Teismas (KT).

Anot jo, su galimybių paso įvedimu susiję Vyriausybės nutarimo punktai neprieštaravo nei Konstitucijai, nei Civilinės saugos įstatymui.

Konstitucinis Teismas skelbs, ar teisėti buvo galimybių paso ribojimai

pasoKonstitucinis Teismas (KT) trečiadienį skelbs nutarimą byloje dėl galimybių paso ribojimų per karantiną atitikimo Konstitucijai. 

Ištirti įstatymo normų atitikimą Konstitucijai paprašė Kauno ir Vilniaus apygardos teismai, sustabdę baudžiamąsias bylas dėl svetimu galimybių pasu pasinaudojusių žmonių.

Prokuratūra K. Jucevičiui už prekybą poveikiu prašo skirti 5 tūkst. eurų baudą

poveikiuVilniaus apygardos prokuratūros prokurorė prašo teismo kaltu dėl prekybos poveikiu pripažinti buvusį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovą Kęstutį Jucevičių ir skirti jam 100 MGL, tai yra 5 tūkst. eurų baudą.

Tauragės teismas panaikino „pinigų mulu“ tapusiam vaikinui policijos paskirtą baudą

muluTauragės apylinkės teismas panaikino policijos komisariato nutarimą, kuriuo vilnietis R. B. administracine  tvarka nubaustas 90 eurų bauda už neva apgaulės būdu pasisavintus 45 eurus bei buvo įpareigotas atlyginti nukentėjusiajam padarytą turtinę žalą.

Lietuvos Aukščiausiajame Teisme – Anykščių mero K. Tubio prekybos poveikiu byla

poveikiuIšplėstinė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo septynių teisėjų kolegija antradienį nagrinės Anykščių mero „valstiečio“ Kęstučio Tubio prekybos poveikiu bylą. 

Ši byla buvo paskirta nagrinėti ne eilės tvarka: nutartyje dėl skubesnio posėdžio paskyrimo teigta, kad prekyba poveikiu yra korupcinio pobūdžio nusikaltimas, meras yra tiesiogiai renkamas savivaldybės vadovas, todėl svarbu užtikrinti piliečių pasitikėjimą. 

Apkaltos komisija į posėdį kviečia Seimo narį R. Žemaitaitį

posediLaikinoji Seimo komisija, tirianti, ar yra pagrindas pradėti apkaltą Seimo nariui Remigijui Žemaitaičiui dėl jo antisemitinių pasisakymų, antradienį tikisi išklausyti paties parlamento paaiškinimus.

Už laiku nediagnozuotą klausos sutrikimą poliklinika pacientei sumokės 20 tūkst. eurų

klausosUž laiku nediagnozuotą klausos sutrikimą Vilniuje veikianti Centro poliklinika pacientei turės sumokėti 20 tūkst. eurų.

Ikiteisminis tyrimas ir apkaltos procesas R. Žemaitaičiui nėra susiję – D. Žalimas

susijeProkuratūros atliekamo ikiteisminio tyrimo baigtis dėl neapykantos kurstymo negali turėti įtakos Seime inicijuojam apkaltos procesui Seimo nariui Remigijui Žemaitaičiui, sako buvęs Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas, Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto dekanas Dainius Žalimas.

Buvusiam „Jedinstvo“ lyderiui pareikšti įtarimai dėl viešo pritarimo sovietų nusikaltimams

sovietuBuvusiam prosovietinės organizacijos „Jedinstvo“ lyderiui Valerijui Ivanovui prokuratūra pareiškė įtarimus dėl viešo pritarimo tarptautiniams, sovietų nusikaltimams prieš Lietuvą.

Prokuroras prašo palikti Sausio 13-osios byloje nuteistam A. Radkevičiui skirtą įkalinimą

palikti1991 metų Sausio 13-osios byloje už akių nuteistam Ukrainos piliečiui Aleksandrui Radkevičiui turi būti palikta galioti laisvės atėmimo bausmė, sako Generalinės prokuratūros prokuroras Gintautas Paškevičius.

„Prašau kasacinį skundą atmesti, tenkinti nurodytais motyvais nėra pagrindo“, – per Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) posėdį trečiadienį sakė prokuroras.

Marijampolės meno mokyklos pedagogė patyrė priekabiavimą dėl amžiaus – kontrolierė

amziausMarijampolės meno mokyklos pedagogė patyrė priekabiavimą dėl amžiaus, skelbia Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.

Anot kontrolierės Birutės Sabatauskaitės, nustatyta, kad darbiniame pokalbyje mokyklos vadovybė į ją kreipėsi mažybiniais žodžiais, sukūrusiais nepagarbią ir įtemptą atmosferą.

Smarkiai apdegusiam darbuotojui nepadėjusiam darbdaviui skirta 22 tūkst. eurų bauda

smarkiaiDarbe smarkiai apdegus vyrui, pagalbos jam nesuteikusiam darbdaviui skirta 22,5 tūkst. eurų bauda, antradienį pranešė Šiaulių apylinkės teismas.

Teismas pripažino R. P. kaltu dėl darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimo bei palikimo be pagalbos, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei. 

STT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo turto iššvaistymo Zarasų ligoninėje

galimoSpecialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antradienį nurodė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir turto iššvaistymo Zarasų ligoninėje.

Teismas baigė nagrinėti paauglės nužudymu Šiauliuose kaltinamų jaunuolių bylą

jaunuoliuŠiaulių apygardos teismas pirmadienį baigė nagrinėti paauglės nužudymu Šiauliuose kaltinamų jaunuolių bylą.

Dėl nepakankamo finansavimo – iššūkiai teismo veiklai

sttsttPastaraisiais metais neskiriant tinkamo finansavimo, teismuose nebeatsiranda norinčių dirbti teisėjo padėjėju ar teismo posėdžių sekretoriumi, mat dėl nekonkurencingų atlyginimų kvalifikuoti specialistai mieliau renkasi darbą geriau apmokamame privačiame sektoriuje, Vyriausybės įgyvendinama valstybės tarnybos reforma protų nutekėjimo taip pat nesustabdo.

Teisėjų taryba pritarė, kad kaltinamųjų pavardės uždarose bylose galėtų būti viešinamos

stt07-29Teisėjų taryba pritarė, kad ateityje žiniasklaida galėtų sužinoti kaltinamuosius bylose dėl seksualinių nusikaltimų prieš nepilnamečius, kurios nagrinėjamos neviešuose posėdžiuose.

Taryba penktadienį bendru sutarimu priėmė protokolinį nutarimą dėl poreikio pakeisti uždaruose posėdžiuose nagrinėjamų bylų proceso dalyvių vardų ir pavardžių neviešinimo teismo posėdžių tvarkaraščiuose koncepciją.

Loterijose sukčiavusi Utenos gyventoja turės atlyginti beveik 31 tūkst. eurų žalą

sttsttLoterijose sukčiavusi Utenos spaudos kiosko darbuotoja turės atlyginti beveik 31 tūkst. eurų žalą, penktadienį pranešė prokuratūra.

Anot prokuratūros, į teisėsaugos pareigūnus loterijas organizuojančios ir jų bilietus platinančios bendrovės atstovai kreipėsi atlikę vidinį patikrinimą ir nustatę, kad viename spaudos kioske Utenoje yra išmokėta itin daug pinigų už neva laimėjusius loterijos bilietus.

Lietuvoje perpus mažės apylinkės teismų rūmų, išvis neliks Plungės teismo

sttParlamentarai ketvirtadienį galutinai pritarė apylinkių teismų pertvarkai – nutarta perpus mažinti jų rūmų, tačiau išvis bus uždaryti tik penki pastatai, o Plungės apylinkės teismas naikinamas visai.

Už tai balsavo 58 Seimo nariai, prieš buvo 11, susilaikė 19 politikų.

„Visos šitos reformos esmė yra daugiau teisingumo. Argi dabar yra daugiau teisingumo, kai turime visiškai nesubalansuotus teisėjų darbo krūvius, kai teisėjai į darbo vietas važinėja iš kitų miestų, kai reikia išlaikyti infrastruktūrą, kuri nėra reikalinga teisingumui vykdyti? Visos šitos problemos yra sprendžiamos“, – sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Gvazdikai ir užrašas ant tanko turi būti vertinami administracine tvarka

Prokuratūra sutinka, kad ant Katedros aikštėje pastatyto sunaikinto rusų tanko gvazdikus padėję asmenys gali būti nubausti už sovietinės simbolikos platinimą ar demonstravimą.

„Tai administracinė atsakomybė“, – BNS sakė prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

Pastačius tanką, po kelių dienų prorusiškai nusiteikę asmenys ant jo ėmė dėti gvazdikus.

Šiaulių apygardos teismas atvertė 15-metės paauglės nužudymo bylą

teisesaugatavpkŠiaulių apygardos teismas trečiadienį atvertė 15-metės paauglės nužudymo bylą, joje kaltinimai pareikšti keturiems jaunuoliams.

Teismo atstovas Vytautas Jončas BNS sakė, kad byla nepradėta nagrinėti iš esmės, teismas laukia nužudytos mergaitės artimųjų civilinių ieškinių.

„Yra ketinančių pareikšti civilinius ieškinius, tačiau jie nepateikti“, – BNS sakė V. Jončas.

Mažeikių rajono savivaldybės darbuotojams dėl neskaidriai vykdytų viešųjų pirkimų skirta 55 000 Eur baudų

teismas

Teismas paskelbė nuosprendį byloje dėl Mažeikių rajono savivaldybėje neskaidriai organizuotų viešųjų pirkimų. Kaltais dėl kyšininkavimo teismas pripažino Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narį (buvusį Savivaldybės administracijos direktorių) Bronių Kryžių, Strateginio vystymo ir investicijų skyriaus vedėją Sandrą Ramanauskienę bei Vietinio ūkio skyriaus vedėją Alfonsą Žiulpą. Jiems iš viso skirta 55 000 Eur baudų ir baudžiamojo poveikio priemonė.

Lietuvos valstybės ir jos žmonių pergalė – pagal įstatymą įvertinti Sausio 13-osios įvykiai

Šiais metais Laisvės gynėjų dieną Lietuvos Respublikos prokuratūra pasitinka žinodama, kad neįtikėtinai sudėtingas, didžiulės apimties darbas, pradėtas tragišką 1991 m. Sausio 13-osios naktį, pasiekė esminį tikslą – padėjo teismui įvykdyti teisingumą ir prisidėjo prie istorinės tiesos įtvirtinimo.

Praėjusių metų vasarą, 2022 m. birželio 30 d., Lietuvos Aukščiausiasis Teismas Sausio 13-osios įvykių byloje priėmė galutinę ir neskundžiamą nutartį, kuria 67 asmenys, įvykių metu ėję aukščiausias pareigas Sovietų Sąjungos karinėse ir kitose statutinėse sovietinėse struktūrose, buvo pripažinti kaltais dėl jų įvykdytų nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų. Iš jų 2 atlieka laisvės atėmimo bausmes, o likusieji (65) nuteisti „už akių“. Dar šeši asmenys Sausio 13-osios byloje buvo nuteisti ir nubausti laisvės atėmimo bausmėmis 1999 m. už antivalstybinių organizacijų kūrimą ir kitus nusikaltimus.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode